У Росії офіційно визнали проблеми з бюджетом і оголосили курс на жорстку економію – будуть скорочувати пільги, нацпроєкти та посилювати контроль за кожною копійкою. При цьому майже 40% бюджету йде на армію, МВС і спецслужби — на життя громадян грошей не вистачає.

Про це під час обговорення проєкту федерального бюджету на 2025 рік оголосила голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, пишуть росЗМІ. Вона закликала готуватися до “суворого режиму економії” та перегляду бюджету з урахуванням скорочення витрат.

Вона озвучила низку радикальних ініціатив, серед яких скасування індивідуальних податкових пільг, боротьба з неформальною зайнятістю та повернення до приватизації держмайна. Матвієнко наголосила, що головним принципом має стати жорсткий контроль за витратами. “Девіз наступних бюджетів – жорстка економія, ефективність кожного рубля, контроль над кожним рублем та обласні бюджети”, – підкреслила вона.

Таким чином, навіть у лояльному до Кремля верхньому законодавчому органі визнають, що економічна ситуація у РФ змінюється в бік посилення тиску на громадян та регіони. Одним із найпоказовіших проявів цього тиску є змінений розподіл видатків у бюджеті.

Росія готується витратити рекордні суми на силовий блок. Так, у проекті бюджету на 2025 рік закладено 13,2 трлн рублів на оборону та ще 3,45 трлн рублів на статтю “національна безпека”, що охоплює МВС, Росгвардію, ФСБ, Слідчий комітет та інші силові структури. Загальні витрати на силовиків складуть майже 40% усього бюджету – це безпрецедентне зосередження ресурсів у руках каральних органів, тоді як інші сфери – освіта, медицина, соціальні програми опиняються під загрозою урізання.

Також у РФ скорочуються так звані “нацпроєкти” – великі інфраструктурні та соціальні програми, які раніше Кремль активно використовував для підвищення рейтингів Путіна. Влада тепер визнає, що грошей на розбудову країни немає, пріоритет віддається лише силовій вертикалі.

Крім того, Росія дедалі активніше бореться з “тіньовою” економікою – однак не через реальну детінізацію, а радше через посилення фіскального контролю. Бізнес і громадяни, що працюють без офіційного оформлення, ризикують втратити будь-які залишки фінансової свободи. 

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Росії лісова промисловість опинилася в глибокій кризі. Виробництво фанери, пиломатеріалів і заготівля лісу різко скоротилися після втрати європейського ринку. Галузь страждає від падіння попиту, високих податків і стагнації будівництва, що призводить до масових звільнень та збитків підприємств.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *