У багатьох великих містах відчутно переписали ціни на оренду квартир – при чому переважно в бік здорожчання. Найбільше – в Одесі. Там за останні 6 місяців ціни максимально зросли на винайм як 1-кімнатного, так і 2 і 3-кімнатного житла.
За даними аналітиків великого профільного порталу, оренда 1-кімнатних квартир в Одесі зросла на 38% – до середніх 11 000 грн. При цьому:
- Винйм 2-кімнатних – на 58%, до середніх 16 700 грн.
- 3-кімнатних – на 109%, до середніх 31 400 грн.
Де оренда квартир подорожчала найбільше
Крім Одеси оренда 1-кімнатних квартир значно зросла також у Києві – на 14%, до середніх 18 300 грн. А також Дніпрі – на 10%, до середніх 11 000 грн.
Винайм 2-кімнатних квартир також здорожчав в Києві – на 22%. У середньому таке житло орендувати в цьому місті коштує 28 000 грн.
Серед лідерів також Запоріжжя – зростання на 17%, до 7 000 грн. А крім того, Львів – тут збільшення склало 11%, до 21 100 грн.
Оренда 3-кімнатних квартир сильно зросла в Києві. Ціни збільшилися відразу на 19%, до середніх 47 200 грн.
Де оренда квартир подешевшала
Єдине зниження цін аналітики зафіксували в Хмельницькому – і лише на 2-кімнатні квартири. Їхня оренда здешевшала на 9%, до середніх 10 000 грн.
А ось вартість винайму 1 і 3-кімнатних квартир у цьому місті залишилася на колишньому рівні. Вона складає середні 10 000 і 11 500 грн відповідно.
Як правильно знімати квартири
Водночас в Україні нерідкі випадки шахрайства з орендою житла. Найчастіше квартира або будинок здається без згоди власника, належить іншим особам або знаходиться в іпотеці. Втім, застрахувати себе від несумлінних орендодавців можна – для цього слід укласти відповідний договір.
Як розповіли фахівці “Юридичного радника для ВПО”, такий документ має містити в собі кілька параметрів. Зокрема, це:
- ПІБ та адреси сторін.
- Об’єкт оренди.
- Дата укладення договору та строк, на який він укладається.
- Розмір і порядок оплати.
Важливо детально прописати, яким чином проводитиметься оплата. Зокрема, на банківський рахунок чи готівкою.
“У разі безготівкової оплати зберігайте виписки або квитанції. Оплачуючи готівкою, складіть додаток до договору або акт прийому-передачі довільної форми або розписку”, – радять спеціалісти.
- Порядок здійснення комунальних платежів.
- Питання страхового депозиту та його повернення.
“Страховий депозит – це сума, яку ви передаєте орендодавцю разом із першим внеском за оренду “в рахунок останнього місяця”. Для орендодавця він гарантує цілісність квартири та майна всередині. Тобто якщо, наприклад, будуть зламані меблі або техніка, під час виїзду з цього депозиту утримають вартість завданих збитків. З нього також утримають борги за неоплачені комунальні послуги чи орендні платежі”, – зазначають юристи.
- Акт приймання-передачі.
У ньому потрібно детально описати стан квартири, вказати, які в ній знаходяться речі і який вони мають вигляд.
Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом, в Україні кардинально змінюють підхід до житлової політики – зокрема, щоб розв’язати проблеми застарілого житлового фонду та квартирних черг. Так, Україна може позбутися застарілого Житлового кодексу та викорінити довгобуди. А в перспективі в країні також з’явиться соціальна оренда житла.
Джерело: OBOZ.UA