Кабмін України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який пропонує щомісячну виплату 7 тисяч гривень вагітним жінкам без страхового стажу та ще по 7 тисяч гривень щомісяця одному з батьків для догляду за дитиною до 1 року. Після досягнення дитиною одного року, якщо обидва батьки виходять на роботу, держава планує надавати допомогу за програмою єЯсла – суму визначатимуть додатково.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Згідно з документом, вагітним жінкам, які не мають страхового стажу, пропонують щомісячно виплачувати по 7 тисяч гривень допологової допомоги.
Нововведення стосується саме тих жінок, які з різних причин не мають доступу до виплат за рахунок фонду соціального страхування або офіційного працевлаштування, але потребують підтримки під час вагітності. Крім того, аналогічну суму – 7 тисяч гривень на місяць – планують виплачувати також одному з батьків, опікуну або родичу, який безпосередньо доглядає за дитиною до досягнення нею одного року.
Виплати мають на меті частково компенсувати втрати доходу для тих, хто не може поєднувати догляд за немовлям із професійною діяльністю. Передбачається, що якщо обидва батьки повертаються до роботи після досягнення дитиною одного року, то вони зможуть скористатися новим механізмом допомоги під назвою єЯсла.
Ініціатива передбачає, що держава й надалі частково фінансуватиме догляд за дитиною, компенсуючи витрати опікуну або родичу, які залишаться вдома або братимуть участь у вихованні. За словами постійного представника Кабміну у ВР Тараса Мельничука, реформа має створити умови для поєднання батьківства з професійною діяльністю.
Законопроєкт спрямовано не лише на розширення соціальної підтримки, а й на побудову довгострокової стратегії демографічного відновлення країни. Водночас точний розмір допомоги після року дитини, у разі повернення батьків на роботу, Кабмін визначить пізніше – вже після ухвалення закону.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, українцям із прифронтових регіонів можуть надати одноразову допомогу в розмірі 19 400 грн на придбання пічного палива, але лише тим, хто відповідає умовам і ще не отримував іншої допомоги на опалення. Постанову обіцяють ухвалити до 31 липня, а виплати здійснюватимуть за кошти міжнародних донорів.
Джерело: OBOZ.UA