Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що зараз Берлін не планує визнавати Палестинську державу. Водночас він закликав Ізраїль забезпечити негайне припинення вогню в Секторі Гази та надати гуманітарну допомогу місцевим мешканцям.
Про це Мерц сказав в телефонній розмові з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, повідомив речник федерального уряду Штефан Корнеліус. За словами німецького канцлера, визнання палестинської державності наразі не стоїть на порядку денному, оскільки Берлін розглядає це як завершальний етап реалізації рішення про створення двох держав.
“Визнання палестинської державності наразі не стоїть на порядку денному в Берліні. Німецький уряд продовжує розглядати це як один з останніх кроків до реалізації рішення про створення двох держав”, – передав Корнеліус слова Мерца.
Мерц висловив серйозну стурбованість гуманітарною катастрофою в Газі та закликав ізраїльську владу вжити всіх можливих заходів для досягнення негайного припинення вогню. Також він наголосив на важливості термінового доправлення допомоги цивільному населенню, яке потерпає від голоду та нестачі медичної підтримки.
У федеральному уряді Німеччини очікують на конкретні та суттєві кроки у відповідь на попередні ініціативи Ізраїлю. “За заходами, оголошеними урядом Ізраїлю, тепер мають бути швидко вжиті суттєві подальші кроки”, — йдеться в заяві.
При цьому Берлін продовжить стежити за ситуацією та узгоджуватиме позицію із партнерами по Європейському Союзу, США та арабськими країнами. Уряд Німеччини вивчає варіанти, як найближчими днями сприяти покращенню гуманітарної ситуації.
При цьому Корнеліус нагадав, що Берлін не має сумнівів у тому, що бойові дії в Газі були спровоковані нападом ХАМАС 7 жовтня 2023 року.
Що передувало
Президент Еммануель Макрон заявив, що Франція визнає Державу Палестина. “Вірний своєму історичному зобов’язанню щодо справедливого та міцного миру на Близькому Сході, я вирішив, що Франція визнає Державу Палестина”, – зазначив Макрон. Свою позицію він обгрунтував тим, що пріоритетом наразі є припинення війни в секторі Гази та порятунок цивільних.
У Великій Британії услід за Францією заявили про необхідність визнання Палестинської держави. Це має стати частиною плану забезпечення сталої і тривалої безпеки як для палестинців, так і для ізраїльтян, вважає глава британського уряду Кір Стармер. Він наголосив, що ситуація на Близькому Сході залишається тривожною: там спостерігається гуманітарна катастрофа та не вщухає насильство.
Натомість у США позицію Макрона рішуче відкидають та назвали її ляпасом жертвам теракту 7 жовтня 2023 року.
“Це безрозсудне рішення лише служить пропаганді ХАМАСу та шкодить миру. Це ляпас жертвам 7 жовтня”, – заявив держсекретар США Марко Рубіо.
Такої ж думки дотримується і президент США Дональд Трамп. Він розкритикував плани Макрона визнати Палестину як державу, оскільки ці наміри “не мають ваги”.
Як повідомляв OBOZ.UA, 20 липня в Ізраїлі заявили, що готуються вперше почати наземну операцію в центральній частині Гази, де ХАМАС може утримувати заручників, захоплених під час теракту бойовиків 7 жовтня 2023 року. ЦАХАЛ закликав мешканців цього регіону Палестини “негайно” евакуюватися на південь.
23 липня парламент Ізраїлю підтримав анексію Західного берега річки Йордан. Пропозиція депутатів від Релігійної сіоністської партії описує Юдею, Самарію та долину річки Йордан як “невід’ємну частину історичної батьківщини єврейського народу”.
Джерело: OBOZ.UA