У Німеччині з 2026 року планують замінити програму соціальної допомоги Bürgergeld на базовий дохід із суворішими правилами для отримувачів. Зміни стосуватимуться і українських біженців, які мають бути готові працювати, щоб зберегти право на виплати.

Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, пише Deutsche Welle. “Люди, які можуть працювати, мають працювати”, – заявив він. Відповідно до озвучених планів:

  • з 2026 року замість нинішньої форми допомоги уряд Німеччини планує запровадити базовий дохід, який буде призначений тільки тим, хто дійсно потребує державної підтримки;
  • правила отримання допомоги стануть жорсткішими – як щодо обов’язку шукати роботу, так і щодо вимог до витрат на житло. Наприклад, можуть запровадити обмеження на розмір орендної плати або перевірку фактичної житлової площі;
  • громадяни, які мають змогу працювати, але уникають офіційного працевлаштування або займаються незадекларованою працею, можуть втратити право на допомогу.

Програма Bürgergeld охоплює й українських біженців, які отримали тимчасовий захист у Німеччині. Нині ці виплати отримують сотні тисяч людей, які не мають достатнього доходу для життя. Тепер вони також потрапляють під нові обмеження – їм доведеться активніше включатися в ринок праці, щоб зберегти право на виплати.

У 2024 році німецький бюджет витратив понад 7 мільярдів євро на програму Bürgergeld. Канцлер вважає, що запровадження базового доходу дозволить заощадити 1–2 мільярди євро на рік. Уряд хоче переконатися, що кошти отримують саме ті, хто не має альтернативи, а не ті, хто уникає офіційної зайнятості.

Фрідріх Мерц наполягає на етапному впровадженні реформи, підкреслюючи, що підтримка залишиться тим, хто її дійсно потребує. Він також заявив, що не виключає збільшення розміру допомоги для людей, які раптово втратили роботу, щоб дати їм змогу швидко відновити економічну стабільність.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні планують збільшити одноразову виплату при народженні дитини до 50 тисяч грн та запровадити щомісячну допомогу до 7000 грн. Родини зможуть обрати між поверненням до роботи або продовженням декрету з повним збереженням соціальних гарантій.

   

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *