Міністерство фінансів України повинно закласти в проєкт бюджету на 2026 рік реалістичний сценарій видатків. Скоріше за все, це буде припущення щодо продовження бойових дій.
Зикова нагадала, що проєкт Бюджетної декларації на 2026-2028 роки містить два припущення щодо видатків з бюджету – один у разі припинення війни до кінця 2025 року, другий – продовження війни. І Мінфін повинен обрати, який сценарій закласти в проєкт бюджет на 2026 рік.
“Безумовно, ми хочемо, і ми йдемо всі до того, аби була перемога і війна закінчилася якнайшвидше”, – сказала вона.
За її словами, поточний сценарій програми з МВФ передбачає завершення війни до кінця року. Але обстріли з боку Росії, продовження активних бойових дій та деструктив щодо переговорів свідчать про небажання Росії завершувати війну.
“Якщо в найближчі тижні ситуація не змінюється, ми плануємо бюджет на 2026 рік, виходячи зі сценарію, що нам потрібно передбачити фінансування сил оборони на рівні не менше, ніж у 2025 році”, – сказала Зикова.
Допомога партнерів
Заступниця міністра фінансів повідомила, що наразі Київ має запевнення від партнерів на 2026-2027 роки на 37,4 млрд доларів допомоги, включаючи фінансування за ERA loans за рахунок російських активів.
“Відповідно на 2026-2027 рік потреба в зовнішньому фінансуванні наразі є на рівні 37,4 млрд доларів”, – сказала вона.
Зикова повідомила, що Мінфін проводить переговори з партнерами щодо цієї допомоги, у том числі з ЄС та МВФ на щоденній основі.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки. У проєкті передбачено два базові сценарії розвитку подій: оптимістичний – із поступовим покращенням безпекової ситуації з 2026 року, та песимістичний – із продовженням повномасштабної агресії Росії. У разі збереження війни фінансування сектору безпеки та оборони не буде нижчим за рівень 2025 року.
МВФ в червні оновив базовий сценарій, згідно з яким війна Росії проти України закінчиться наприкінці 2025 року. Цей сценарій передбачає зростання економіки України 2025 року на 2-3% і прискорення зростання до 4,5% у 2026 році.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Джерело: РБК Україна