Міністерство соціальної політики запустило новий вид соціальної виплати – базову соціальну допомогу. Максимальний розмір виплати становить до 4500 грн.

Як повідомляє Мінсоц, взяти участь у пілотній програмі наразі можуть отримувачі таких видів допомог:

  • малозабезпеченим сім’ям;
  • на дітей одиноким матерям/батькам;
  • багатодітним родинам;
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме.

“Сьогодні у нас більш як 40 різних видів державних допомог. Вони схожі між собою – за призначенням, за метою, яку повинні вирішити (наприклад, покрити бідність). Але розраховуються за різними методиками та документами. Тому ми вирішили, що є сенс об’єднувати схожі допомоги в крупніші: тоді й сума буде більша, і простіше її розраховувати”, – наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Ідея полягає в тому, щоб людина не мусила подавати нічого крім заявки шляхом обміну інформації між різними реєстрами. Зараз тестують, як працюють реєстри, чи є помилки.

Базова величина – 4500 грн. Розмір базової величини для сім’ї визначається на рівні 100 відсотків такої базової величини для першого члена сім’ї (уповноваженого представника сім’ї), кожної дитини віком до 18 років, особи з інвалідністю I або II групи, 70 відсотків такої базової величини – для кожного наступного члена сім’ї.

Пів року виплата працюватиме в експериментальному форматі, а з січня 2026-го будуть ухвалювати рішення щодо можливого більш масштабного застосування.

З якої дати й на який строк призначається базова соціальна допомога?

Базова соціальна допомога призначається за повний місяць, в якому уповноважений представник сім’ї звернувся за її призначенням, незалежно від дати звернення.

Виплата призначається строком на шість місяців з подальшим автоматичним продовженням виплати такої допомоги на час реалізації експериментального проєкту (два роки).

Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з 2026 року посилять вимоги до стажу для виходу на пенсію. Необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років збільшать із 32 до 33 років. Водночас для виходу на пенсію у 63 роки замість 22 років необхідно мати 23 роки стажу.

.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *