Влада країни-агресора Росії внесла до реєстру “іноагентів” громадську ініціативу “Наш выход”, яка допомагала російським родинам розшукувати зниклих безвісти на війні проти України та сприяла обміну військовополоненими. Дружини таких окупантів у відповідь запустили петицію, де закликають визнати “інозагентами” всіх росіян, чиї близькі загинули чи зникли на фронті.

“Це рішення стало для нас шоком! Ми ніколи не займалися політикою – ми займалися допомогою. (…) Ми виступаємо проти війни, тому що щодня бачимо її справжні наслідки – біль, розпач, смерть чиїхось близьких і коханих”, – йдеться в заяві організації “Наш выход”, опублікованій в офіційному Telegram-каналі 11 липня.

В організації додали, що її зарахували в “іноагенти” не за злочини, “а за те, що ми не мовчали”.

“За те, що говорили про проблеми вголос і відмовлялися байдуже дивитися на ту кількість горя, яке ця війна принесла тисячам сімей”, – заявили російські волонтери.

Також повідомляється, що “Наш выход” допоміг тисячам військовополонених отримати статус “військовополонений” у РФ, потрапити в списки на обмін і повернутися додому.

В організації пообіцяли продовжити роботу для “тисяч і тисяч тих, хто шукає і сподівається на повернення чоловіків додому”.

“Ми й надалі допомагатимемо, говоритимемо правду і підтримуватимемо тих, кого чиновники залишили сам на сам із болем. І жоден статус не позбавить нас цього права”, – йдеться в заяві.

У відповідь жінки полонених і зниклих безвісти росіян запустили петицію, у якій закликають визнати “іноагентами” всіх жінок, чиї чоловіки зникли безвісти чи загинули на війні в Україні.

“Шукати свого чоловіка і боротися за його повернення стає злочином. Спочатку нас ігнорували, годували відписками. Тепер, коли ми почали знаходити своїх коханих і боротися за них – нам просто намагаються це заборонити. Якщо в нашій країні повертати рідних людей додому вважається “іноагентством”, тоді визнавайте й нас усіх “іноагентами”, – йдеться в тексті петиції.

Що відомо про організацію “Наш выход”

Організація “Наш выход” уже другий рік займається тим, від чого відмовилася влада РФ: допомагає родинам у пошуках зниклих, сприяє оформленню статусу “військовополоненого” в Росії, що дає шанс потрапити до списків на обмін.

У січні 2024 року між рухом “Наш выход” та українським проєктом “Хочу найти” було підписано меморандум про співпрацю.

Така взаємодія дозволяє пришвидшувати процеси обміну військовополоненими: завдяки тому, що полонений окупант отримує статус “військовополонений” у РФ, він потрапляє на обмін й Україна повертає свого захисника чи захисницю.

Натомість Москва замість підтримки таврує волонтерів як “іноземних агентів”. Очевидно, Кремль карає тих, хто не боїться говорити про втрати й проблеми, які до РФ принесла розвʼязана нею війна, щоб приховати масштаби трагедії та замовчати тему полонених, зниклих безвісти.

Як повідомляв OBOZ.UA, 10 липня президент Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом не варто очікувати нового раунду переговорів з РФ щодо припинення вогню та завершення війни. За його словами, поки сторони не завершать обміни, які були узгоджені на другій зустрічі в Стамбулі, говорити про повноцінні перемовини зарано.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *