У Сумській області за останні два тижні українські війська повернули під контроль три населені пункти: Андріївку, Кіндратівку та Олексіївку. Ці успіхи наших Сил оборони пов’язані частково і з проведенням Курської спецоперації.
Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA. За його словами, Курська наступальна операція мала превентивний характер, вона досягла своїх цілей та продовжується досі.
“Я думаю, що певна превентивна діяльність українських Сил оборони продовжує мати місце. Чому? Тому що найкраща оборона – це атака. І безумовно, дії української армії на території Курської області мали винятково превентивний характер, адже в травні 2024 року Путін заявив про створення так званої буферної зони на території України. Йдеться про області, які межують із Росією. Це Харківська, Сумська, Чернігівська області. Для того, щоб максимально ефективно протидіяти таким намірам противника, була проведена Курська наступальна операція. Тому наше завдання нікуди не поділося”, – зазначив експерт.
Селезньов наголосив, що нині бої на території Курської області РФ тривають. На сьогодні, за даними головкома Сирського, ЗСУ контролюють 90 квадратних кілометрів на Курщині. Також українські захисники утримують кілька плацдармів на території Бєлгородської області.
Цілком імовірно, що зараз українські Сили оборони проводять рейди і на території Брянської області, зазначив експерт.
“Буквально щойно я бачив повідомлення про те, що затримано заступника губернатора Брянської області за звинуваченням у розкраданні федеральних ресурсів під час будівництва інженерних фортифікацій на території Брянської області. Вірогідно, зараз Росія проводить певний аудит і бачить, що гроші банально були розкрадені не тільки на території Курської та Бєлгородської областей, а й, як бачимо, у Брянській області. До чого я це кажу? Ймовірно, що зараз українські Сили оборони проводять певні заходи, пошуково-рейдові дії, зокрема на території Брянської області”, – пояснив Селезньов.
Він зазначив, що також постійно проводяться певні заходи, спрямовані на недопущення концентрації ворожих сил. Тому говорити про згортання Курської операції та дій української армії на території російського прикордоння не варто.
“Скажу більше, ті самі транспортні колапси, які останнім часом дедалі частіше відбуваються на території Російської Федерації, – це і блокування авіаперевезень, і сповільнення руху військових ешелонів у різних російських регіонах, що розташовані неподалік від кордону з Україною, – це результат діяльності українських Сил оборони, спрямованих на максимальне ускладнення російської логістики. Адже логістика – це ресурс, а ресурс є визначальним фактором на полі бою”, – зазначив військовий експерт.
Як повідомляв OBOZ.UA, росіяни зазнали великих втрат у Курській області. Загалом за оцінками Генштабу, за час повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила понад 1 млн військових.
Джерело: OBOZ.UA