У понеділок, 21 липня, стало відомо про те, що Велика Британія вдарила у серце енергетичного сектора країни-терориста Росії. Лондон ввів одразу 137 нових санкцій.
Про це повідомив очільник Офісу президента України Андрій Єрмак. Він подякував Великій Британії та зауважив, що санкції мають бити прицільно, системно та невідворотно.
“Разом з партнерами працюємо, щоб ресурси агресора зменшувалися щодня. Вдячні Великій Британії за новий удар по джерелах доходів Путіна. Одразу 137 нових санкцій б’ють у серце російського енергосектора, перекриваючи Кремлю доступ до нафтових грошей, якими він фінансує війну проти України”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, під санкції потрапили:
– 135 танкерів так званого тіньового флоту, які лише цього року незаконно перевезли російської нафти на $24 млрд. Велика кількість з них – по запиту нашої санкційної групи.
– INTERSHIPPING SERVICES LLC – компанія, що реєструє ці судна під прапором Габону, дозволяючи Кремлю заробляти до $10 млрд на рік.
– LITASCO MIDDLE EAST DMCC – підрозділ, пов’язаний із російським нафтовим гігантом “Лукойл”, який досі допомагає транспортувати великі обсяги російської нафти.
Окрім цього, додав Андрій Єрмак, Британія та ЄС знизили граничну ціну на російську нафту. А це ще один крок до виснаження воєнного бюджету Путіна.
“Ми підтримуємо цей системний підхід. Щоденний тиск на російську економіку – це не тільки шлях до миру для України, а й до безпеки для Європи та світу. Слава Україні!” – резюмував новину Єрмак.
Стеля цін на нафту для Росії змінили
Ключовим положенням 18-го пакета санкцій ЄС проти РФ є зниження цінової стелі для російської нафти, однак не з 60 до 45 дол. за барель, як планувалося раніше. Ліміт став динамічним, а не фіксованим на конкретній сумі – він змінюватиметься разом із ситуацією на ринку:
– Обмеження цін встановлено на рівні “мінус 15%” до середньої ринкової ціни сирої нафти за попередні три місяці.
– Початкова ціна – 47 дол. за барель.
– Перегляд ціни відбуватиметься кожні шість місяців.
Стеля цін на російську сиру нафту, що продається морським шляхом, була запроваджена країнами ЄС і “Великої сімки” (G7) у грудні 2022 року. Головна мета – скоротити доходи Кремля від продажу нафти, при цьому зберігаючи стабільність світових поставок і запобігаючи глобальному дефіциту енергоресурсів.
З грудня 2022 року ціновий ліміт було встановлено на рівні 60 доларів за барель. З 5 лютого 2023 року обмеження також поширилося на нафтопродукти: 100 дол. за барель для дизпалива; 45 дол. – для мазуту.
Якщо Росія намагається продати паливо дорожче за встановлений ліміт, танкерам, страховим компаніям і кредиторам заборонено обслуговувати такі поставки. Саме тому РФ та її спільники всіляко намагаються приховати походження сировини.
Нагадаємо, що 21 липня Європейський Союз (ЄС) запровадив санкції проти відомого іранського нафтового трейдера Хоссейна Шамхані та кількох його компаній. Він активно допомагав РФ заробляти на нафті в обхід санкції. Ці заходи стали частиною 18-го пакета обмежень ЄС.
Як повідомляв OBOZ.UA, через нову цінову стелю на нафту Росія може втратити до 30 млрд доларів уже до кінця 2025 року. Якщо санкційний механізм буде реалізовано в повному обсязі, Кремль щомісяця втрачатиме мільярди на кожному барелі.
Джерело: OBOZ.UA