Прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру оголосив, що внесе на розгляд парламенту новий конституційний проєкт щодо статусу Корсики, не враховуючи зауважень Державної ради. Поправки до Конституції, які передбачають надання острову “автономного статусу в межах Республіки”, мають бути подані до Ради міністрів у середу 30 липня.
Про це повідомляє France Info. Політик зазначив, що сприяє виконанню домовленостей щодо врегулювання кризової ситуації.
“Я підтримую дотримання угоди про вихід з кризи, запропонованої Президентом Республіки корсиканським обраним посадовцям, прийнятої одноголосно обраними посадовцями всіх переконань у Корсиканській асамблеї”, – сказав прем’єр-міністр.
Він додав, що підтримує подання парламенту прийнятого ними тексту.
“І парламент обговорить його. Обидві асамблеї матимуть усі прерогативи установчих зборів, щоб висловитися щодо тексту. Як правило, я підтримую те, щоб держава дотрималася свого слова”, – підкреслив Байру.
Як зазначає видання, таким чином французький прем’єр ризикує розчарувати сенаторські праві, які також є партнером його уряду.
Відмова від визнання корсиканської “спільноти”
Голова Сенату від LR, Жерар Ларше, направив прем’єр-міністрові лист із закликом врахувати в проєкті конституційних змін усі рекомендації Державної ради. Йдеться про ініціативу надати Корсиці “автономію у складі Французької Республіки“, яку уряд планує внести на розгляд Ради міністрів.
Однак у своєму висновку Державна рада запропонувала низку змін. У редакції документа, з якою ознайомилось агентство AFP, вилучено згадки про існування корсиканської “спільноти”, “особливого зв’язку” між цією спільнотою “та її землею”, а також право острова на власну законодавчу ініціативу.
Такі правки викликають рішуче несприйняття з боку націоналістів. Ініціатива перегляду Конституції була запущена ще у 2022 році тодішнім міністром внутрішніх справ Жеральдом Дарманеном за дорученням президента Еммануеля Макрона. Метою було припинення заворушень, викликаних смертю у в’язниці прихильника незалежності Івана Колонни.
Нагадаємо, згідно з соціальним опитуванням IFOP/JDD, політику французького президента Еммануеля Макрона та його прем’єра Франсуа Байру підтримують лише 19% і 18% громадян відповідно. Їхні спільні 37% є найнижчими результатами в історії країни.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Байру наголошував, що сильна Європа повинна допомогти захистити Україну та гарантувати свою безпеку і оборону. Наразі ж європейські країни поводяться так, ніби вони слабкі.
Джерело: OBOZ.UA