У Кремлі припускають, що диктатор Володимир Путін продовжить війну проти України й чекатиме, поки Захід не погодиться на його умови, не звертаючи уваги на погрози президента США Дональда Трампа посилити санкції. Ба більше, його територіальні вимоги можуть розширитися, якщо окупанти продовжать просуватися на фронті.
Про це заявило Reuters, посилаючись на три джерела, близькі до Кремля. На їхню думку, диктатор упевнений, що економіка й армія Росії досить сильні, щоб витримати додатковий тиск Заходу.
“Путін вважає, що ніхто серйозно не обговорював із ним деталі мирного врегулювання в Україні, включно з американцями, тому він продовжить доти, допоки не доб’ється бажаного”, – сказав агентству один зі співрозмовників на умовах анонімності.
Глава Кремля дотримується такої думки, незважаючи на декілька телефонних дзвінків Трампа та візити до РФ його спецпредставника Стіва Віткоффа.
“Путін цінує відносини із Трампом і провів хороші переговори з Віткоффом, але інтереси Росії понад усе“, – додало джерело.
Умови миру, висунуті Путіним, охоплюють юридичне зобов’язання НАТО не розширюватися на схід, нейтралітет України й обмеження її армії, “захист російськомовного населення” і визнання територіальних претензій РФ.
За словами джерел, він нібито готовий обговорити гарантії безпеки для України за участю великих держав, хоча поки що не зовсім зрозуміло, як це буде працювати.
Другий співрозмовник, знайомий із позицією Кремля, підтвердив те саме: що Путін вважає свої цілі важливішими за будь-які потенційні економічні втрати, і його не турбують погрози Білого дому запровадити додаткові мита в розмірі 100%.
Два джерела стверджували, що Росія нібито має перевагу на полі бою, а її економіка, орієнтована на війну, перевершує НАТО у сфері ВПК, зокрема за основними видами боєприпасів.
“Апетит приходить під час їжі“, – заявило перше джерело, маючи на увазі, що Путін може захотіти розширити захоплену територію. Два інших співрозмовники незалежно підтвердили те саме.
Мовляв, Путін хоче продовжувати, поки оборона України не впаде, а потім розширити свої територіальні амбіції на більшу частину України.
“Росія діятиме, виходячи зі слабкості України“, – сказало третє джерело. На його думку, Москва може припинити наступ після захоплення чотирьох східних областей України, якщо зіткнеться із завзятим опором. Але якщо оборона впаде, “піде ще більш масштабне захоплення Дніпропетровська, Сум і Харкова”, сказав анонім.
Другий співрозмовник стверджує, що у Трампа мало важелів впливу на Путіна, і навіть якщо США введуть мита для покупців російської нафти, РФ усе одно знайде спосіб продати її на світових ринках.
“Путін розуміє, що Трамп – непередбачувана людина, яка може робити неприємні вчинки, але він маневрує, щоб не дратувати його занадто сильно”, – пояснило джерело.
Один зі співрозмовників Reuters припустив, що найближчими місяцями, ймовірно, відбудеться ескалація кризи між двома найбільшими ядерними державами світу.
Як писав OBOZ.UA:
– 14 липня Дональд Трамп оголосив, що може запровадити проти Російської Федерації та її торгових партнерів тарифи в розмірі 100%. Це станеться, якщо протягом 50 днів РФ не погодиться на припинення вогню.
– У Politico заявили, що ухвалення законопроєкту про санкції проти Росії поки що поставлене на паузу в Сенаті США.
Джерело: OBOZ.UA