У Києві та низці інших міст другий день поспіль тривають акції протесту проти закону № 12414, який стосується змін у роботі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

23 липня учасники акції знову зібрались біля Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві, передають кореспонденти Gazeta.ua.

Схожі протести відбуваються у Львові, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Учасники виступають із вимогами скасувати закон, який, за заявами НАБУ, САП і правозахисних організацій, обмежує незалежність антикорупційних інституцій.

У столиці протест розпочався о 20:00. Проте мітингувальники почали приходити до театру значно раніше. Наразі на площі вже зібралися сотні людей. Із собою беруть плакати з гаслами та національні стяги. До протесту доєднуються волонтери, блогери та зірки.

Закон № 12414 був ухвалений Верховною Радою 22 липня. За нього проголосували 263 народні депутати. Президент Володимир Зеленський підписав закон увечері 22 липня. Ще до його ухвалення занепокоєння щодо ситуації з НАБУ і САП висловила й Єврокомісія, наголосивши на вирішальній ролі цих органів у реалізації реформ і підтримці довіри громадськості.

Схвалення документа викликало критику з боку комісарки ЄС з питань розширення Марти Кос, яка також наголосила на необхідності дотримання стандартів незалежності антикорупційних структур.

Документ передбачає низку поправок, які фактично підпорядковують антикорупційні органи впливу генерального прокурора. Зокрема:

– Генпрокурор отримує доступ до всіх кримінальних проваджень, розслідуваних НАБУ;

– Відтепер він має право давати обов’язкові вказівки детективам НАБУ та змінювати підслідність справ;

– Також генпрокурору надається повноваження закривати провадження за клопотанням сторони захисту;

– Повідомлення про підозру високопосадовцям відтепер може підписувати особисто генеральний прокурор;

– Керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів – це рішення тепер прийматиме лише генпрокурор.

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *