Українці суттєво збільшили свої очікування щодо зарплати та умов праці – більшість хоче отримувати понад 30 тис. грн і працювати за гнучким графіком. Водночас 73,6% громадян вважають, що саме держава має створити більше можливостей для кар’єрного розвитку.
Про це OBOZ.UA стало відомо з опитування, яке провели фахівці OLX Робота. За результатами, 47,3% опитаних мають постійну роботу, ще 14% – працюють тимчасово або займаються фрилансом.
Однак третина українців активно шукають нову роботу, а ще 59,4% готові змінити професію, щоправда, ще не визначились із напрямком. Лише 21,9% задоволені тим, де працюють зараз.Найбільш поширені сфери зайнятості: торгівля, виробництво, будівництво, логістика. Також 4,7% учасників опитування служать у Силах оборони України.
Сучасний працівник не обмежується лише заробітком. Хоча зарплата лишається ключовим фактором для 72% опитаних, важливими також є:
- гнучкий графік – 32,1%;
- стабільність компанії – 29,4%;
- можливість дистанційної роботи – 15,7%;
- дружня атмосфера – 21%;
- кар’єрний ріст – 11,5%.
Повний робочий день цікавить лише 21,7% українців, натомість понад 53% віддали б перевагу гнучкому або дистанційному формату. 33% респондентів вважають, що справедлива зарплата – 30-50 тис. грн, ще 27% – 20-30 тис. грн, а 21,4% хочуть заробляти понад 50 тис. грн. Лише 4% згодні на зарплату до 10 тис. грн.
При цьому 30,4% вказали, що їхні очікування зросли за останній рік, а 23,4% навпаки — знизили вимоги через реалії. Близько 20% готові переїхати в інше місто України заради кращих умов. Ще третина розглядає цей варіант залежно від обставин. Роботу за кордоном активно шукає лише 9,1%, проте 31,7% – не виключають такого розвитку подій у найближчі два роки.
75% опитаних визнають, що після 50 років знайти гідну роботу стає важче. Тому не дивно, що третина українців хочуть вийти на пенсію ще до 55 років.
Майже три чверті українців (73,6%) вважають, що держава має створити більше умов для розвитку кар’єри. Лише 5,5% переконані, що це виключно справа кожного.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні не вистачає близько 40 тисяч водіїв вантажівок, що призводить до простою третьої частини транспортного парку. Роботодавці готові платити від 38 до 42,5 тисяч гривень, але без покращення умов праці проблема лише поглиблюватиметься.
Джерело: OBOZ.UA