Найближчими днями в українських банках очікується помітна зміна курсу готівкового долара. За прогнозами, до кінця поточного робочого тижня (25 липня) він перебуватиме в межах від 41,4 до 42,2 грн. Увечері 22 липня банки купують валюту по 41,5 грн, а продають по 42 грн. Тобто не виключається зниження курсу в купівлі під час зростання в продажу.
В обмінниках, за прогнозом фінансового експерта Олексія Козирева, очікується зростання вартості долара як у купівлі, так і в продажу. За його словами, курс у них перебуватиме в межах від 41,4 до 42,1 грн. Увечері 22 липня там визначили вартість долара в середні 41,17/41,82 грн (купівля/продаж).
“Більшість обмінників фінкомпаній і банків пропрацюють цей тиждень зі спредом (різниця між курсами продажу і купівлі. – Ред.) у межах від 20 до 25 копійок за доларом. Гуртові обмінники продовжать працювати всі дні тижня зі спредом у межах близько 20 копійок”, – йдеться в повідомленні.
Загалом, зазначив аналітик, найближчого тижня на курсову ситуацію в Україні впливатиме низка факторів. Серед них:
- Сезон активної оплати населенням комуналки.
“Суми це зараз чималі, і часто населення через брак гривні в такі періоди потрошить свої валютні заначки, щоб потім розрахуватися за комуналку. У результаті це збільшує потік валюти, яка здається українцями до обмінників і підстраховує готівковий курс гривні”, – пояснив Козирев.
- Рішення НБУ щодо облікової ставки.
Воно очікується 24 липня. І, за словами Козирева, після зниження офіційного рівня інфляції з 15,9% до 14,3%, Нацбанк “навряд чи підвищуватиме облікову ставку”.
“Найімовірніше, НБУ або збереже її на поточному рівні, що було б логічним кроком у нинішній дуже непростій ситуації з фінансами і динамікою цін в Україні. Або знизить її до рівнів 14,5-15% річних”, – поділився очікуваннями аналітик.
При цьому він висловив думку, що збереження ставки на тому самому рівні змін на ринку не відбудеться. А от зниження “спрацює проти гривні” – оскільки банки і, можливо, Мінфін на своїх аукціонах з розміщення ОВДП “спробують знижувати ставки за гривневими депозитами та облігаціями”.
“У результаті на тлі триваючого зростання цін на товари і послуги частина громадян можуть почати активно скуповувати товари, що дорожчають, або затарюватися валютою. Що створить додатковий тиск на курс гривні на ринку”, – резюмував Козирев.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у банківському секторі не радять українцям переводити в євро інші валюти – зокрема долари. Причому навіть попри те, що останнім часом євровалюта продемонструвала суттєве зростання. Фахівці впевнені: фундаментальних причин для суттєвих курсових коливань немає.
Джерело: OBOZ.UA