У 2025 році Служба зайнятості допомогла 98 неповнолітнім українцям знайти роботу під час літніх канікул, серед популярних вакансій – офіціанти, продавці, пакувальники, бариста. Заробітна плата в середньому становить від 16 000 до 37 000 гривень на місяць залежно від регіону та посади.
Про це повідомляє Державна служба зайнятості. З початку року вже працевлаштовано 164 неповнолітніх громадян, з яких 98 осіб – саме на період канікул, з 1 червня.
Зазначається, що таке працевлаштування не лише дає можливість заробити, але й допомагає підліткам визначитись із майбутньою професією, відчути відповідальність за свою працю та здобути цінний досвід. Найактивніше в цьому напрямку працює Івано-Франківська обласна служба зайнятості, яка вже допомогла знайти роботу 35 підліткам – це більше 20% від загальної кількості по Україні. Із них 29 осіб були влаштовані саме в літній період.
На другому місці – Дніпропетровська область, тут із початку року роботу знайшли 20 осіб, 13 із них – влітку. Більшість із них працевлаштовані у виробниче підприємство “Скляний альянс”, де працюють пакувальниками готової продукції. Волинь – ще одна активна область – 19 осіб знайшли роботу з початку року, з них 14 саме влітку.
Серед найпопулярніших сезонних професій, які обирає молодь, – офіціант, продавець, пакувальник. Офіціантами працює понад два десятки підлітків, ще по 12 у ролі продавців та пакувальників. Також серед поширених професій – бариста, кухарі, суші-майстри, працівники сільського господарства, учні майстрів, кухонні працівники, асистенти вихователів, бібліотекарі, швачки та навіть манікюрники.
Щодо оплати праці, то, незважаючи на скорочений робочий час (для 16–18-річних – 36 годин на тиждень, для 15-16-річних – 24 години), заробітні плати досить конкурентні. У курортних регіонах, як-от Одеса, офіціантам та баристам пропонують заробітки на рівні 25 000-37 000 гривень на місяць. У менших містах або для простіших робіт, як пакування чи миття посуду, оплата може становити 16 000-20 000 гривень. Часто оплата погодинна або залежить від виробітку.
Державна служба зайнятості не лише допомагає знайти роботу, але й супроводжує підлітків до та після працевлаштування. Молоді пропонуються профорієнтаційні консультації, допомога з вибором напряму навчання, інформація про права, соціальні гарантії, можливості навчання. У разі потреби проводиться індивідуальний супровід, що передбачає юридичну, психологічну підтримку, адаптацію на новому робочому місці.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у 2025 році найпопулярнішими вакансіями стали продавці, підсобники та водії – сумарно понад 38 тисяч запитів. Ринок праці демонструє високий попит на прості та прикладні професії, що свідчить про прагнення бізнесу швидко закривати базові потреби в кадрах.
Джерело: OBOZ.UA